Чи можливе примусове лікування наркоманії?

Примусове лікування наркозалежних… Як «заманливо» це може звучати для рідних, які так сильно втомилися від постійних проблем через них. Але чи можливе воно? Та наскільки ефективне? Це вже інше питання…

Наскільки ефективне лікування під примусом?

Щодо дієвості примусового лікування ходить багато суперечок:

  1. Дехто вважає, що позбавлятися від наркоманії чи ні має обирати сама людина.
  2. А хтось впевнений, що залежний ніколи в житті не визнає своєї біди, тому його треба якось «підштовхнути».

Звичайно, кожна думка обґрунтована та має право на існування. Таким чином:

  1. Беручи до уваги перший варіант, дійсно, той, хто досягнув власного, так би мовити, дна – справді може з повною особистою готовністю почати лікуватися. Про це, власне, й говорить відома на весь світ програма позбавлення від залежностей «12 Кроків». І, не обов’язково втратити все, сідати до в’язниці чи потрапляти до психіатричної лікарні.  Іноді достатньо просто дійти до певної «точки кипіння». На кшталт: «Все, досить, так більше продовжувати не можна!»
  2. А як щодо другого варіанту? Він теж, в якійсь мірі, працює. Так, наприклад, у деяких закордонних країнах змушують лікуватися людей, що вчиняють певні правопорушення у стані наркотичного сп’яніння. І з часом ці громадяни, навіть при відсутності мотивації, починають справді розуміти, що настав час жити по-іншому.

То як тоді відповісти на це питання? Примусити людину, по суті, можна. Але, не скандалами та погрозами, а обставинами. Інакше, така схема працювати не буде.

Результат пошуку зображень за запитом Чи можливе примусове лікування наркоманії?"Яким чином можна зашкодити, примусивши лікуватися?

Як можна зашкодити, примусивши людину лікуватися? Здається, що за питання? Це ж навпаки можливість врятуватися та отримати гарне майбутнє! Але, дану ситуацію варто розглядати з декількох боків. Адже, якщо Ви маєте на увазі зачинити десь наркомана, аби не порушував комфорту своїми витівками та й підлікувався – це, м’яко кажучи, погана ідея.

Чому ми почали про це писати? Доволі часто зустрічається саме така причина пошуку схожої «допомоги». Оскільки, життя із залежним схоже на нічний кошмар:

  1. Проблеми з правоохоронцями.
  2. Сварки та диктування своїх умов, які кожен «змушений» виконувати через страх негативної реакції хворого.
  3. «Шастання» наркозалежного незрозуміло де, що приносить багато хвилювань та безсонних ночей.

І ми розуміємо, що це справді складно та годі навіть ворогу бажати перенести щось схоже, але… Тримати під замком означає забрати у людини свободу вибору. Куди, до речі, входить рішення залишатися тверезим… 

Що Ви отримаєте натомість? Шквал образ, ненависть та ще більша впевненість наркомана, що йому точно не потрібна допомога…

Що таке правильне примусове лікування від наркоманії?

Виходячи з усього, що написано вище, Ви все одно залишаєтесь з відкритим запитанням: як же тоді діяти? Зачиняти не можна, це зрозуміло. Та й згоджуватися на таке ніхто не буде. Але, як далі можна дивитися на повільну смерть свого близького?…

Пам’ятаєте ми говорили про обставини, які змусять лікуватися? А ще правильніше сказати – прийняти власне рішення почати лікування наркоманії. Ви можете почати їх створювати. І тоді, все може обернутися так, що наркозалежний сам попросить допомоги.

Що ж це за такі «чарівні» кроки по їх створенню? Наприклад:

  1. Зайнятися собою. А саме – співзалежністю, яка майже стовідсотково у Вас є, якщо вдома з’явився наркоман. Тобто, Вам потрібно почати ходити на спеціалізовані групи. Таким чином, Ви зміните своє відношення до ситуації та своєю поведінкою зможете підштовхнути хворого до одужання.
  2. Мати тверді «принципи». Тобто, якщо Ви сказали наркозалежному, що не даватимете йому більше грошей – дотримуйтесь своєї думки. Навіть, коли він намагається погрожувати чи «тиснути» на жалість.

Але, перш ніж Вам прийняти якісь рішення, обов’язково порадьтеся з фахівцем, котрий спеціалізується на залежності та співзалежності. Він зможе правильно скоригувати Ваші дії. Адже, самостійно складена «інструкція по одужанню» зазвичай завершується доволі сумно: продовженням вживання чи навіть смертю ураженого наркоманією…

Як можна це все підсумувати? Навіть у, здавалося б, найгіршому випадку можна знайти вихід. Головне не опускати руки та діяти правильно та грамотно, залучаючи до розв’язання проблеми відповідних фахівців.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *