Детоксикація організму при наркоманії або після наркотиків

Детоксикація це процес виведення токсичних речовин з організму людини. Здійснюється медикаментозними, хімічними, механічними та біологічними методами.

Це вкрай необхідний і одночасно найбільш ефективний засіб при реабілітації людей, які потрапили у наркотичну залежність. 

Ціль детоксикації

Програма детоксикації проводиться з метою зняття ломки або гострого абстинентного синдрому. Також вона допомагає нормалізувати загальний стан наркозалежного, сприяє позбавленню від фізичної залежності.

Коли проводиться детоксикація при наркоманії?

Наркотичні речовини досить швидко викликають сильну фізичну залежність. Через 10-12 годин після вживання останньої дози у наркомана з’являються симптоми абстинентного синдрому, так званої ломки.

Як «ломка» проявляється:

 1. Відчуття занепокоєння, тривоги, емоційної напруги;
 2. Безсоння;
 3. Підвищений кров’яний тиск, прискорене серцебиття;
 4. Посилене слиновиділення, відсутність апетиту, нудота, блювота;
 5. Гострі болі в костях і м’язах;
 6. З’являється «гусяча шкіра», людину починає морозити, через деякий час озноб змінюється нападами жару та сильною пітливістю. 

 

Це нормальна реакція організму на потрапляння наркотиків у кров. Тому, саме при таких, вище вказаних симптомах проводиться детоксикація організму.

Методи детоксикації

Медикаментозна

Медикаментозний метод полягає в тому, що пацієнтові вводять препарати, які діють на рівні біохімічних процесів: 

 1. Прискорюють виведення наркотику з організму;
 2. Запобігають зневодненню;
 3. Відновлюють роботу внутрішніх органів.

Детоксикація за допомогою лікарських засобів протипоказана:

 1. При вагітності;
 2. Ішемічній хворобі серця;
 3. Порушеннях роботи печінки та нирок;
 4. Алергії на застосовувані лікарські засоби.

Класичний спосіб

Основою є ін’єкційна терапія – курс крапельниць на основі фізіологічного розчину.

 Ці процедури дозволяють: 

 1. Усунути зневоднення;
 2. Підтримати кислотно-лужний баланс;
 3. Стимулює водно-сольовий баланс.

Завдяки збільшенню кількості рідини прискорюється робота нирок, а також виведення наркотиків та його похідних з організму. 

У розчин для ін’єкцій додаються вітамінні комплекси, глюкоза, препарати, що знижують артеріальний тиск. Залежно від симптомів «ломки» пацієнтові призначаються ті чи інші симптоматичні лікарські засоби:

 1. Знеболювальні препарати;
 2. Снодійні;
 3. Гепатопротектори;
 4. Адреноблокатори;
 5. Сечогінні;
 6. Транквілізатори;
 7. Антидепресанти.

Гіпершвидка опіоїдна детоксикація

Процедура займає 6-8 годин і проводиться під загальним наркозом. Вона заснована на процедурі внутрішньовенного введення антагоністів опіоїдних рецепторів – налтрексону або налоксону. Препарати блокують активність опіуму в нервовій системі, а застосування наркозу позбавляє пацієнта від симптомів «ломки» (болі та емоційних страждань).

Гіпершвидка опіоїдна детоксикація є ефективним і сучасним методом усунення симптомів абстинентного синдрому, але він не гарантує повне лікування від наркотичної залежності.

Нерідко спостерігається ефект, що знижує ефективність подальшої терапії та реабілітації, пацієнт позбавлений від болю та страждань в період ломки, втрачає мотивацію до позбавлення від залежності. Тому принципово важливим моментом є проходження всіх етапів комплексної терапії, включаючи роботу з психологом.

Картинки по запросу "пациент капельница""

 

                                       Апаратна 

 

Детоксикація може бути виконана апаратними методами:

 1. Плазмофорезом;
 2. Гемосорбцією;
 3. Гемодіалізом.

Дані процедури є екстракорпоральними, тобто проводяться поза тілом пацієнта. Їх основне завдання – очищення крові від наркотичних речовин. В ході процедури у пацієнта роблять забір крові з вени. Після цього кров проходить апаратну фільтрацію, а потім відбувається її зворотна ін’єкція.

Процедури апаратної детоксикації необхідно проводити курсом протягом декількох днів через те, що наркотик накопичується в тканинах органів. Цей метод часто призначається при виражених симптомах «ломки» та пацієнтам з тривалим стажем вживання наркотику.

Апаратне очищення крові не проводиться:

 1. При кровотечах;
 2. Порушенні згортання крові;
 3. Анемії;
 4. Стійкої гіпотонії;
 5. Дефіциті об’єму циркуляції крові
 6. Важких патологіях печінки та нирок.

Отже, детоксикацію при наркотичній залежності або не систематичному вживанні варто проводити стаціонарно. Цілодобове спостереження досвідчених лікарів та наявність медичного обладнання забезпечує безпеку та ефективність лікування.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *