Методи лікування в центрі для лікування наркоманії

Центр лікування наркозалежності використовує різні методи. Саме комплексне їх використання й дає позитивні результати. Та, вважається найефективнішим у боротьбі з наркозалежністю. Для ознайомлення з ними, ми розпишемо кожен з них та пояснимо, яким чином вони впливають на уражених залежністю людей.

Мотиваційне консультування

До того, як звернутися у центр лікування наркоманів, більшість з них зовсім не згодні, що у них є певні проблеми. Їх життя здається їм нормою, а стурбована родина – навіженими параноїками, котрі лише тим і займаються, що заважають нормально себе почувати.

Звичайно, при такій низькій мотивації результату не буде жодного. А скандали та доведення у хибності такої точки зору лише заводитимуть ситуацію у глухий кут. Оскільки, поки залежний сам не зрозуміє критичність свого положення – годі щось робити. Тому, у першу чергу застосовується метод мотиваційного консультування.

Що ж це таке? Та яким чином працює? По суті – спосіб, завдяки якому людина, знову ж таки, сама починає розуміти необхідність змін. Зазвичай це – задавання залежному відкритих питань типу:

  1. Що Вам давало вживання?
  2. Як Ви себе почували, застосовуючи наркотик?
  3. Чи втратили Ви щось під час наркотизації? Як це на Вас вплинуло?

Він повністю виключає спілкування на кшталт «от навіщо Ви вживали, хіба Ви не розумієте, що це погано?». Тобто, повторимось, консультант ні в чому не переконує, а лише підштовхує до правильних висновків.

Результат пошуку зображень за запитом Методи лікування в центрі для лікування наркоманії"Групова терапія

Групова психотерапія – така, яка заснована на роботі певної групи людей під керівництвом того чи іншого фахівця. Для залежних людей найкраще працюють такі її види:

  1. Когнітивно-поведінкова – зміна поведінки та зосередження на проблемах, що виникають на даний момент.
  2. Арт – використання творчості, як методу вираження того, що не висловити словами, або підсвідомого.
  3. Гештальт – наука розпізнання власних почуттів та емоцій.

Чому ці методи використовують саме в групі? Адже, завдяки взаємодії з оточенням стає видимою як справжня особистість людини, так і її реакції на риси тих чи інших людей. Які, у свою чергу, могли зустрічатися їй у минулому та певним чином провокувати негативну реакцію – те ж вживання психоактивних речовин.

Також, сюди можна додати елементи та принципи програми «12 Кроків». Котра, разом із попередньо описаними способами, позитивно впливає на перебіг одужання від залежності. Та, практикується понад сімдесят років для різних її типів.

Метод позитивного підкріплення

В іноземній та вітчизняній практиці показав успішні результати й метод позитивного підкріплення. Грубо кажучи – досягнув якихось навіть невеликих цілей, отримав заохочення. Наприклад, у закордонних кабінетах довіри наркозалежних годують обідом, коли ті приходять поспілкуватися про свою біду, або ж дають цукерки. Здається такі дрібниці сприймаються людьми зі схожими проблемами, як турбота та поважливе ставлення, чого завжди не вистачає в даному складному життєвому становищі.

Центри для наркоманів теж використовують схожий підхід, а саме надають:

  1. Комфортабельні та, у першу чергу, затишні умови проживання.
  2. Повноцінне, смачне харчування.
  3. Поважливе та, де потрібно, співчутливе ставлення.

Таке відношення сповняє наснаги на нове життя та змінює поняття залежності. Адже, це не клеймо, яке закриває усі двері та розуміння з боку інших, а просто хвороба, яка потребує людяності, підтримки та лікування

Отже, використовуючи усе разом, такі центри дають іноді навіть останній шанс на справжнє, не замислене наркотиком, щастя!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *