Наркотики та вагітність

Найнебезпечніше поєднання – наркотики та вагітність. Разове вживання наркотичного засобу може нашкодити психічному та фізичному стану маленькій, ще ненародженій дитині.

Регулярне вживання наркотичних речовин провокує викидень, мертвонародження та повільно знищує репродуктивну систему жінки, викликаючи безпліддя.

Вплив наркотиків на зачаття дитини

Вживання марихуани, амфетаміну, ЛСД, кокаїну, героїну та інших заборонених речовин чинять негативний вплив, як вже вище вказано на репродуктивну систему не тільки жінки, а й чоловіка. Наркотики зменшують сексуальну активність та призводять до порушення роботи тих відділів мозку, які відповідають за статеві функції.

Чоловікам дещо у цьому питанні пощастило. Сперма має таку властивість, як відновлюватися. Тому тривале утримання від вживання наркотичних речовин може повернути функціонування системи на потрібне місце і сперматозоїди знову продовжать свою роботу.

У жінок, на жаль, немає можливості замінити яйцеклітини, тому вживання наркотику не пройде безслідно, що ще раз підкреслює згубність такого роду розваг.

Вплив наркотиків на вагітність

Навіть, якщо мама не вживала наркотики якийсь період часу перед зачаттям, є велика ймовірність, що в організмі залишилися сліди наркотичних речовин. Це також вплине та позначиться на вагітність в цілому.

Уже з перших хвилин наркотики негативно впливають не тільки на організм матері, а й на розвиток зародка плоду в утробі матері. Він безпосередньо може впливати, як на дитину, руйнуючи її клітини, так і побічно – наркотики сприяють звуженню матки, що призводить до кисневого голодування плоду. Недостатнє потрапляння кисню в організм дитини, що формується, призводить до розвитку не тільки фізичних, а й психічних каліцтв. 

Вплив наркотиків на плід та його розвиток 

Вплив наркотиків на розвиток плода настільки сильний, що у 80% випадках вагітність закінчується викиднем або смертю породіллі відразу після пологів. А все через те, що дитина народжується недорозвиненою та практично не має імунітету. Адже страждає від залежності, яка передалась їй від матері.

Застосування наркотиків на плід в перші 3 місяці вагітності приводять до:

  1. Недорозвиток скелету та м’язів;
  2. Розвитку вад серця;
  3. Недорозвиток нирок та сечовидільної системи;
  4. Поява аномалії нирок;
  5. Зниження маси тіла дитини.

 

Картинки по запросу "Наркотики та вагітність""

 

Дитина, яка все-таки народилася від наркоманки, з’явившись на світ, відчуває таку ж ломку, як і наркоман, який потребує щоденної дози. Дитина в організмі матері знаходиться в постійному наркотичному сп’янінні, а коли вона перестає отримувати регулярні дози наркотику то в неї трапляються ломки, які для більшості дітей стають смертельними. Такі діти неспокійні, весь час плачуть та відмовляються від їжі. Синдром дефіциту уваги та гіперактивність – проблеми, які будуть супроводжувати таких дітей усе життя.

Що ж робити?

По перше, необхідно припинити вживання наркотиків ще до зачаття. Якщо вже так сталося, що на час вагітності або у період зачаття ви вже вживали наркотичні речовини, будьте відкритими до свого лікаря. Порадьтесь з ним, як правильно кинути вживати нарктики, щоб не нашкодити дитині.  Розповідайте йому про всі свої останні вживання наркотику, здайте усі обов’язкові аналізи, а також насамперед на ВІЛ/СНІД. 

Запам’ятайте!

Немає таких наркотиків, які б не нашкодили вам або вашій дитині.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *