Наслідки солей на організм, лікування сольової залежності

Наслідки солей на організм та лікування сольової залежності… Сучасний світ може «похвалитися» різноманітним асортиментом наркотиків з химерними назвами та таким самим ефектом від них…

Солі… Так, коли почути його десь, то й підозри не виникає у пересічних громадян, що це – смерть у  прямому значенні цього слова. Отже, розберімо що ж це таке та «з чим його їдять».

Що таке солі?

Солі – це синтетичні наркотики із розряду «дизайнерських», популярність яких все більше і більше зростає серед молоді. Чому? Адже:

 1. Вони дешеві та їх легко дістати, навіть через мережу інтернет.
 2. Їх вживання передбачає постійні нові відчуття.

В цьому і є їх «дизайнерський» нахил… Уявіть собі, їх формула не просто неймовірно швидко, а постійно змінюється. Виробники докладають максимум зусиль для того, щоб зробити «найекстравагантнішу» речовину. От і виходить кожного разу різний ефект…

 

Наслідки солей на організм

Які ж наслідки солей на організм залежного? Нескладно здогадатися, якщо вони постійно змінюють свій склад, то, напевно, не найкращі… Взагалі, дуже важко передбачити, який «сюрприз» вони можуть підкласти людині, яка їх «полюбляє».

Та, попри це, відомі сталі фатальні порушення внаслідок їх вживання:

 1. Фізична залежність уже після першої спроби. Тобто, одразу з’являється ломка, яку годі чимось прибрати, та колосальний потяг вжити знову.
 2. Неймовірно швидке схуднення. Так, всього за тиждень сольового «марафону», можна втрати до п’ятнадцяти кілограм!
 3. Проблеми зі шкірою: від зневоднення до підшкірного кліща.
 4. Сильні судоми.
 5. Руйнування внутрішніх органів…

Взагалі, у разі застосування їх хоча б рік, виникають незворотні процеси в організмі. А, якщо врахувати нещасні випадки, то до цього додається каліцтво та навіть смерть… Адже у стані параної, спровокованої наркотиком, люди доволі часто завдають собі шкоди…

 

Лікування сольової залежності

Більшість дотримується думки, що сольову залежність вилікувати неможливо. Споглядаючи на те, як ця речовина  діє на людей, важко повірити у те, що вихід із такого типу наркоманії можливий… Достатньо переглянути  відео в мережі інтернет із залежними від солей, які буквально втрачають людський вигляд після їх вживання…

Так, на жаль, дійсно… Існують випадки, коли допомогти людині ніяк не можна та єдиним виходом стає психіатрична лікарня. Але, у разі вчасного звернення до фахівців, її  можна повернути назад у реальність.

Тож, розгляньмо, як це відбувається, у разі, коли ситуація не набрала найфатальніших обертів та можна все виправити…

Зняття ломки

Оскільки у залежних від солей одразу з’являється фізична залежність, то перше, що потрібно зробити – це позбавити людину від ломки. Що і є, по суті, її проявом. Навіщо? Адже, важко мислити адекватно, коли тіло викручує, температура «скаче», а ще й, до того ж, виникає така сильна параноя та депресія, що зникає бажання жити.

Як звільнитися від цього стану? Лише з допомогою лікаря. Чому? Тому, що самостійні спроби, через відсутність знань щодо особливостей такого типу залежності, можуть призвести до катастрофічних наслідків: від погіршення стану до агресії та повторного вживання.

Повернення навичок тверезого життя

Звичайно, зняття ломки у випадку  сольової, як й інших, залежності недостатньо. Адже те, що людина позбавилася від болючих її проявів, зовсім не означає, що вона різко стала готова до тверезого життя.

Чому ми так впевнено про це говоримо? Оскільки, залежність від солей передбачає формування певної поведінки та мислення, а також втрату навичок тверезості. І, якщо залишити її такою самою, то розвиток наркоманії гарантований.

 

Де можна корегувати це та повернути вміння жити без наркотиків? Цим займаються відділення психосоціальної допомоги залежним, які надають:

 1. Вилучення із «наркотичного» середовища.
 2. Вправну роботу різноманітних спеціалістів з питань залежності.
 3. Використання дієвих важелів впливу на хворобу: когнітивно-біхевіоральної терапії, методу позитивного підкріплення, елементів  програми «12 Кроків», мотиваційного консультування.
 4. Психологічну допомогу рідним залежного.
 5. Можливість навчатися тверезого відпочинку завдяки цікавому дозвіллю.
 6. Інформування щодо недуги та способів її подолання.

Тобто, своєрідна підготовка до повернення у суспільство зовсім іншою особистістю..

 

Допомога з поверненням у суспільство

Окрім підготовки, зазвичай, вартує закріпити результат сумлінної роботи. В цьому має найкращий хист ресоціалізація, або допомога з поверненням у суспільство. Таким чином, залежний не залишений напризволяще, а продовжує отримувати допомогу у вигляді:

 1. Обрання тої чи іншої професії чи напрямку навчання.
 2. Психотерапії на глибшому рівні через ближчу взаємодію з навколишнім світом.
 3. Надання можливості сформувати тверезе оточення з тих людей, котрі підтримують своїми діями одужання від залежності.

Отже, вчасно вчинені дії у бік боротьби із наркотиком під назвою «солі», можуть врятувати людину від повної розрухи та надати шанс на світле майбуття.

Більш детальну інформацію щодо теми «наслідки солей на організм, лікування сольової залежності», отримайте за номерами, вказаними на сайті.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *