Небезпека та шкода вживання наркотиків

Небезпека та шкода вживання наркотиків… Факт, який відомий чи не кожній людині! Але, це не зупиняє декотрих починати вдаватися до небезпечної «насолоди». Чому? Частково, через впевненість «з усіма, лише не зі мною»… А частково, через брак знань, до чого насправді призводить застосування наркотичних речовин.

Тож, аби не втрапити у смертельну пастку або посіяти зерно бажання виплутатися з неї, треба розуміти на що ми «погоджуємося» прийманням чергової або першої дози.

Погіршення здоров’я

Зі шкільного віку нам розповідали страшні історії про «наркоманів» та показували жахливі фото гнилих частин тіла або зіпсованого зовнішнього вигляду. Так, справді – до цього можна прийти. Але… На початкових стадіях такі серйозні наслідки проявляються вкрай рідко.

Тому, люди починають сумніватися в компетенції своїх дорослих. І на всі розповіді реагують по типу «то й що».

Отже, розгляньмо кілька реальних фактів погіршення здоров‘я через вживання наркотиків! Таким чином:

 1. Сильно коливається вага: найчастіше – неприродно швидке схуднення.
 2. Псується шкіра: вугрі, підшкірний кліщ, надмірна сухість тощо.
 3. Хвороби різноманітних органів.
 4. Складнощі з зачаттям та народженням дитини…

Якщо мова йде про характерні наслідки, то це, наприклад:

 1. Проблеми із суглобами та зубами при вживанні психостимуляторів (амфетамін, первітін, кокаїн та інші). Адже, вони винищують кальцій з організму, на якому повністю будується скелет людини. До того ж, їх елементи осідають на кістках.
 2. Згущення сірої речовини мозку у разі раннього віку початку куріння марихуани. Через це – його розвиток сильно гальмується.
 3. Незворотна руйнація фізичного стану протягом року періодичного застосування солей та спайсів.
 4. Виникнення хвороб по типу ВІЛ/СНІД та гепатит через нестерильні опійні ін‘єкції та такі ж умови виготовлення речовини…

 

Пошкодження психологічного та психічного стану

Окрім впливу на організм, вагомо пошкоджується також психологічний та психічний стан наркозалежного. Що, до речі, може проявитися раніше, аніж якісь фізичні ознаки.

То що відбувається з людиною в цьому плані? Спілкуючись про психіку, найчастіше зустрічаються:

 1. Різноманітні психози.
 2. Депресивний стан або депресія, як повноцінне психічне відхилення.
 3. Схильність до самовбивства.
 4. Різноманітні форми шизофренії.
 5. «Напівсонний» стан, який можна схарактеризувати «відльотом» свідомості.

І, звичайно, певні наслідки, знову ж таки, має особистість людини, або психологічний стан:

 1. Невпевненість у собі у тверезому стані.
 2. Почуття провини, що постійно росте через скоєне у наркотичному сп’янінні (дуже часто люди чинять шалені вчинки, котрі не піддаються ніяким нормам моралі та звичайної людяності).
 3. Втрата навичок життя за відсутності наркотиків.
 4. Проблеми з розумінням себе та своїх почуттів.

Дуже сумним моментом є те, що наркозалежний, помітивши в собі такі прояви, рідко звертається по допомогу. Він обирає інший шлях розв’язання цього – вжити ще більше наркотику, щоб стало «легше»… Що, у свою чергу, перетворюється у коло послідовних подій, з яких, здається, зовсім немає виходу…

 

 

Небезпека для себе та оточення

У плані впливу на оточення, наркозалежний спричиняє небезпеку не лише йому, а й собі також. В основному всі його дії мають дві «сторони медалі».

Тобто? Що ж, розгляньмо кілька яскравих проявів поведінки людини, котра постійно застосовує наркотики:

 1. Скандали вдома, котрі можуть доходити до кривавих бійок.
 2. Крадіжки, у випадку яких часто відбуваються розбої.
 3. «Очищення» власних домівок, або винесення з дому цінних речей.
 4. Нелогічні дії через напливи параної, аж до вбивства…

В основному все це вчиняється у стані ломки. Коли наркозалежний сходить з розуму від страждань та може піти на будь-що аби дістати дозу. В такі моменти невідомо, що від нього очікувати…

Як страждає оточення зрозуміло… Але яка шкода, як ми вже писали, завдається йому? Так, внаслідок таких дій, він може бути притягнений до кримінальної відповідальності або навіть, до прикладу, потерпати від розправи своїми ж «друзями» по вживанню…

 

На жаль, реалії наркоманії настільки страшні, що можуть не поміститися у розуміння звичайної людини. Але, це не є причиною вважати все вище написане за «страшну казку». Тобто, відкидати, що такі речі можуть відбуватися…

Отже, як висновок, нам варто не ігнорувати таку інформацію, а чітко розуміти до чого насправді призводять «веселі» наркотичні пригоди.

У разі зацікавленістю на тему небезпека та шкода вживання наркотиків та як із цим впоратися, звертайтеся за номерами, вказаними на нашому сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *