Ознаки наркотичної залежності у дитини, як розпізнати?

Ознаки наркотичної залежності у дитини, як розпізнати? – запитують себе більшість батьків та дорослих, хвилюючись, що їх чадо може потрапити у «погану компанію» та піддатися спокусі вжити речовину. Ту, яка обіцяє неймовірне задоволення, а потім призводить до трагічних наслідків…

То за якими сигналами можна виявити згубне вживання? Особливо, коли Ви зовсім не знайомі з темою наркоманії та особливостями її прояву? Та ще й зіштовхнулися з найважчим, а саме – підлітковим віком? Який, у свою чергу, дуже сильно нагадує залежних…

Отже, щоб повністю не заплутатися у своїх підозрах та домислах, варто звертати увагу на критичні та вірогідні речі!

 

Зміна зовнішнього вигляду

Зміна стилю, кольору волосся, пірсинг – який підліток не переживає такий етап? В такі моменти здається, що він не сповна розуму та може справді почав застосовувати якісь речовини… Але, чи буде така зміна зовнішнього вигляду про це свідчити?

Іноді – так, але частіше – це прояв звичайної особливості підліткового віку. Дітям хочеться виділятися чи просто належати до якоїсь соціальної групи. Що, зазвичай, штовхає їх на різні незвичайні трансформації.

Ми ж говоримо про серйозніші прояви:

 1. Різка втрата ваги. Іноді, менше ніж за місяць, людини стає на половину менше!
 2. Погляд мутний, скляний з розширеними чи звуженими зіницями.
 3. Синці під очима.
 4. Колір шкіри надто блідий, а іноді – сіруватий.
 5. На руках, шиї, зап’ястях, області тилу стопи та інших – маленькі проколи синюватого кольору.

Коли Ви помічаєте щось схоже та те, що дитина справді «чахне» на очах, а не просто «зробила собі дивну зачіску», можна впевнено сказати – факт наркотизації дуже навіть можливий…

 

Зміни в поведінці

Початок вживання наркотиків – це гарантована зміна поведінки. І тут, на відміну від зовнішніх ознак, можна легко втрапити в оману. Оскільки, мова ж йде про дітей… А, їх поведінка, як ми вже згадували – це зовсім інша річ. Так, підліток може:

 1. тікати з дому;
 2. припинити спілкуватися з рідними та близькими;
 3. мати нестабільний настрій;
 4. влаштовувати скандали типу «ви мене не розумієте» і так далі…

Все це дуже схоже на людину, котра втрапила у полон наркотиків, але не завжди може вказувати на цей факт.

То, як впевнитися у правдивості здогадок щодо того, що підліток справді вживає? Варто звернути увагу на характерні для наркозалежних особливості поведінки:

 1. Постійне відведення погляду, щоб очі не видавали факт вживання.
 2. Гіперактивність та збудження або загальмованість та втрата розуміння, що відбувається довкола.
 3. Намагання постійно приховати місця, де можуть бути проколи: носіння одягу з довгим рукавом, прийняття такої пози, щоб сигнальних місць не було видно й таке інше.
 4. Надмірна агресія та роздратованість на все, що стосується особистих речей. Навіть, якщо Ви просто вирішили перекласти його або її портфель, наприклад, з одного місця на інше.
 5. Нічні зникнення, після яких дитина приходить додому в надто втомленому та схожому на хворобливий стані.

Але, все одно, грань між ознаками вживання та особливостями підліткового віку – дуже тонка. Тому, варто детально розглядати ситуацію разом з відповідними фахівцями.

 

Дивні збіги…

Оскільки, підліток у стані наркотичного сп’яніння – не найуважніший та сконцентрованіший, то ясна річ, що якісь «проколи» в нього все-таки відбуваються. Так, Ви можете помітити:

 1. Зникнення цінних речей.
 2. Незрозумілі предмети в кімнаті чи домівці взагалі: пакетики, шматочки фольги, сліди від сушеного листя, трубочки або купюри скручені в трубочку, пластикові картки, люстерка з білими слідами та інше.

Ясна річ, підліток розповідатиме Вам про те, що це – дивні збіги: він нічого не брав, а ці страшні незрозумілі предмети забула подруга (друг). А, «яка (який) саме – не скажу, бо не хочу її (його) підставити».

 

Звичайно, Ви будете неодноразово вірити у це, казати, щоб з подругою (другом) Ваша дитина не спілкувалася та це було востаннє… Та, навіть не здогадуватися, що насправді – Ваша ж дитина знаходиться у тяжкому становищі. А, у свою чергу, з дому надалі зникатимуть «коштовності» й всі ознаки будуть «на обличчя»…

Чому так відбувається? Адже, жодні батьки не хочуть усвідомлювати, що наркоманія завітала у їх життя та дім. Через це, варто правдиво розглядати дрібниці, які зможуть дати сигнал звернутися по допомогу. Хоча б у вигляді консультації, щоб зрозуміти, що ж взагалі відбувається з дитиною на даний момент…

 

Отримати більше інформації на тему «ознаки наркотичної залежності у дитини, як розпізнати?», Ви можете, зателефонувавши на номери, вказані на сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *