Підвищення ризику зараження гепатитом B

У групі підвищення ризику зараження гепатитом B знаходяться алко- та наркозалежні люди. Тому, важливо мати на увазі всі симптоми та методи передачі даної непростої недуги.

Гепатит B — «дитяча» хвороба?

Вірус гепатиту B (далі ВГВ) – доволі небезпечне інфекційне захворювання, котре руйнує печінку хворого. Що мається на увазі під руйнацією? Це – розвиток цирозу та раку, який може призвести до смерті буквально за кілька місяців при відсутності належного лікування.

Взагалі, цю хворобу вважають «дитячою». Тому, що найчастіше вона зустрічається в такому віці, та по-іншому ще називають «жовтухою». У маленьких її перебіг складніших та, по статистиці, у дев‘яносто п‘яти випадках зі ста переходить у хронічну форму. Але й дорослі можуть бути уражені нею. Хоча, з-поміж них ця сума складає п‘ять осіб. Та, попри це, для останніх він теж становить небезпеку.

Якщо розібрати симптоматику хвороби, варто розуміти певні нюанси:

 1. Навіть гостра стадія гепатиту B може взагалі ніяк не виказувати себе симптоматично.
 2. Протягом перших сімдесят п‘яти днів (іноді від 80 до 180) виявити хворобу неможливо жодними аналізами.

Як зрозуміти, що людина уражена цією недугою? Ну, у першу чергу перевірити кров на наявність вірусу після інкубаційного періоду. А ще, звернути увагу на характерні ознаки, які можуть свідчити про захворювання:

 1. Пожовтіння шкіри та очних яблук.
 2. Потемніння сечі.
 3. Послаблення організму.
 4. Нудота, та навіть блювання.
 5. Біль в області живота.

 

 

Картинки по запросу "Підвищення ризику зараження гепатитом B""

 

Хай там як, в будь-якому випадку не потрібно займатися самодіагностуванням, а звертатися до лікаря-інфекціоніста.

Як «підчепити» гепатит B?

А тепер найцікавіше! Ми написали вище, що більшість вважає ВГВ дитячою хворобою. Також з’ясували, що частково це не так. Але, до чого ж тут залежні, знову ж таки? Як вони можуть «підчепити» цей гепатит?

Що ж, розпочнемо з того, яким чином він взагалі передається:

 1. Від матері до дитини під час пологів.
 2. Через уражену вірусом кров. Сюди, до речі, можна віднести багаторазове використання шприців, нанесення татуювань, пірсинг, косметологічні процедури (манікюр, педикюр тощо), користування чужими станками й таке інше. Тобто, усе, що може мати хоч якесь відношення до крові.
 3. Контактуванням з біологічними рідинами: слина, менструальні, вагінальні виділення, сім’я. Це й неконтрольовані статеві зв’язки, а також, наприклад, банальні поцілунки чи чищення зубів чиєюсь зубною щіткою.

Виходячи з цього, стає зрозуміло, що у питаннях залежностей це актуальна тема. Як мінімум через те, що люди зі схожими проблемами дуже небезпечно себе поводять та зовсім не хвилюються про наслідки своїх дій.

Чи можна уникнути підвищення ризику або ж вилікуватися?

Уникнути підвищення ризику зараження гепатитом B можна. Для цього у цивілізованому світі достатньо вчасно проходити вакцинацію, яка майже стовідсотково ефективна. Але, окрім неї, варто дотримуватися елементарних правил:

 1. Користуватися лише особистими засобами гігієни.
 2. Обрати собі одного сексуального партнера та уникати безладу в статевих відносинах.
 3. Бути уважним до предметів, що можуть містити кров, а це – голки, бритви, ножички… Необхідно мати власні, а не користуватися чиїмись.

Такі прості дії гарантовано підвищать рівень Вашої безпеки.

А як щодо того чи можна вилікуватися від ВГВ? Скажемо так, зазвичай – ні. Терапія може лише послабити вірус та підтримувати організм у нормі. Більшість пацієнтів змушені продовжувати її все життя. Це єдиний вихід, аби не запускати процес руйнування печінки та жити у відносному комфорті в плані здоров’я.

Важливо зазначити, що систему лікування повинен розробляти, повторимося, лікар-інфекціоніст. Оскільки, дана хвороба має певні протипоказання до декотрих груп препаратів. Тож самолікування тут не просто небажане, а смертельно небезпечне!

Власне, вчасне звернення до фахівця зможе вирішити левову частку проблем, пов’язаних із недугою!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *