Грамотний початок лікування наркоманії і вибір методики лікування

   Як лікується від, так поширеного захворювання? І чи лікується воно зовсім? В наші дні багато центрів лікування наркозалежності пропонують абсолютно різні методики, але за якими критеріями вибирати щоб не помилитися?

 

     Як почати лікування?

 

   Світові фахівці вважають, що позитивного результату можна добитися тільки з обопільної згоди. Але що якщо мозок залежного настільки отуманений речовиною, що він не в силах усвідомити усю серйозність ситуації і прийняти допомогу?

 

   У таких ситуаціях потрібний час, щоб розташувати людину. Не варто намагатися вирішити ситуацію агресією, правильним рішенням стане компроміс. Приміром, обрізувати фінанси у разі відмови від допомоги і повна підтримка у момент лікування.

 

   По приїзду на центр, на момент адаптації наркоманові необхідно почувати себе безпечно і бути прийнятим, саме для цього на центрах дванадцяти крокових програм проходять групи взаємодопомоги.

 

       Як корабель назвати – так йому і плисти

 

   Дуже важливо правильно почати одужання, багато центрів лікування наркозалежності пропонують свої методики, хтось наполягає на важкій фізичній праці з перших днів, хтось звертається до молитви. Провідні антинаркотические асоціації вважають, що людині, що прибула на закритий стаціонар потрібний адаптаційний період, так званий карантин. Час познайомиться з правилами, людьми і специфікою одужання.

 

   Саме адаптаційний період дуже важливий для видужуючого наркомана, бо як він сприйме консультантів, психологів і колектив в цілому так він і працюватиме, і прийматиме знання відносно програми одужання.

 

       За якими критеріями вибрати методику?

 

   Для повноцінного позбавлення від наркоманії потрібна збалансована програма. Яка включатиме:

 

  • Режимне живлення
  • Робота психологів
  • Комфортні умови
  • Спеціально розроблений розклад
  • Групи взаємодопомоги
  • Групи для созависимых

 

   На ці критерії необхідно звертати увагу при виборі програми одужання. Правило HALT, одно з основних правил, яке рекомендують виконувати для підтримки тверезості, означає:

 

  • Hungry / Відчуття голоду
  • Angry / Злість
  • Lonely / Самотність
  • Tired / Втома

 

      Це основні чотири стани які необхідно уникати, інакше вірогідність зриву зростає в рази.

 

   Велика кількість зривів походить від нерозуміння рідних, коли тверезий наркоман стикається з підозрами і недовірою, пов’язаними з тим що близькі просто не мають поняття, як поводитися, виникає почуття образи. Для родичів, які живуть повноцінним життям і не мають проблем із залежністю від хімічних речовин тверезість, – нормально, а для наркомана півроку тверезості це – досягнення. І для розуміння між сторонами видужувати і наповняться знаннями відносно залежності і созависимости необхідно двом сторонам.