МАА восток
* - поле обязательное для заполнения

Флаг Грузии
Рассчитать стоимость

У меня/моего близкого зависимость от:

НаркотиковАлкоголяКурительных смесей (спайсов)Игровых автоматовКомпьютерных игрДругое

Необходимость в снятии ломки/выводе из запоя?

ЕстьНет

У зависимого есть желание лечиться?

ЕстьНет

Возраст зависимого?

14-18 лет19-25 лет26-40 лет41-55 лет56-70 лет71 и старше

Какое время Вы/Ваш близкий находится в зависимости?

6 мес. - 2 года3 - 5 лет6 - 15 лет16 и более летЯ не знаю

Наличие хронических заболеваний?

ДаНетНе знаю

Введите номер телефона и мы Вам перезвоним


МАА

Международная

Антинаркотическая

Ассоциация

(066) 276-84-64
(096) 710-81-51
Флаг Грузии

Івано-Франківська область

Лікування наркоманії в Івано-Франківську

Наркоманія – проблема, що полонила тихе та спокійне місто Івано-Франківськ. Непомітно неозброєним оком тут розростається розповсюдження різноманітних наркотичних речовин, а на будинках видніються написи з інтернет-адресами, де можливо їх придбати. Картина не з найкращих. Якщо Ваш рідний виявився у ситуації, що пов’язана із вживанням, то це викликає неприємні почуття. Спочатку важко повірити в те, що сталося, а потім наступає паніка, відчуження, страх. Виникає маса запитань, одне з яких: що тепер робити? Тут важливо прийняти правильне рішення, а саме – звернутися за допомогою.

Як допомогти наркозалежному?

Більшість робить ряд колосальних помилок, коли помічає вживання свого рідного:

 • Продовження «вкладання коштів» у вживання залежного.

Що мається на увазі? Коли всупереч явним проявам вживання, Ви продовжуєте давати йому кошти при кожному його проханню.

 • Погрози.

Чому це помилка? Тому що частіше, навіть висуваючи йому які-небудь вимоги, вони все одно не виконуються. Жалкуєте, адже любите ж, навіть коли останні речі з дому виносяться.

 • Скандали.

Найбільш програшна тактика. Саме скандали вдома є однією з причин дозволити собі вживання. Залежні часто провокують їх навмисне, щоб зі спокійною совістю дати собі зелене світло на розгул. Адже це вдома живуть злі люди, чи не так? Чим не причина?

 • Вмовляння.

Ні один залежний, на жаль, не піддається вмовлянням. Можливо він похитає головою та умовно згодиться з Вами, але чи надовго? Це вже друге питання, тут кого на скільки вистачить!

Що ж тоді робити? Для початку зрозуміти, що це не просто погана поведінка людини або розпущеність. Це хвороба, яку необхідно лікувати. При чому це процес не одного дня або тижня. Оскільки психоактивні речовини чинять сильний вплив на психіку, здоров’я, постановку життєвих орієнтирів, відносини, то й для відновлення цього всього необхідно приділити час та зусилля. Реабілітаційний центр допоможе направити їх у вірний бік та розібратися з природою вживання.

Реабілітаційний центр лікування наркоманії

Виникає логічне питання: що таке реабілітаційний центр? В нашому випадку – це поєднання якісної роботи спеціалістів з хорошими умовами проживання.

Реабілітаційний центр не схожий на звичайні лікарняні палати. Будинок, що обладнаний під нього, – зручний, теплий, затишний. Він схожий на домівку та створює домашню атмосферу. Сучасні меблі та ремонт, техніка, спортзал – все це він вміщає в собі. Умови проживання безумовно впливають на те, як людина облаштовується та звикає до нового місця перебування. В домашніх умовах зробити це набагато легше.

Якщо вже говорити про спеціалістів реабілітаційного центру, то ці люди цілодобово трудяться над тим, щоб одужання залежного проходило на найвищому рівні. Перебуваючи на реабілітаційному центрі на постійній основі, вони можуть детально фіксувати динаміку змін поведінки залежних та знаходити до кожного своєрідний підхід. Це важливо, адже кожен випадок індивідуальний та потребує окремої уваги.

В реабілітаційному центрі табу на вживання будь-яких речовин. Лікування проходить в закритому стаціонарі, що робить неможливим здобуття наркотиків. Внаслідок цього на перших порах вдається зберегти повну хімічну чистоту, адже, покинувши вживання, дуже важко одразу стати стійким до спокус.

Програма лікування наркоманії

Ефективне лікування наркоманії – це ряд різноманітних заходів, що в загальному чинять вплив на життя людини. Якщо вже говорити про те, що завдяки «чарівній пігулці» можна все виправити, то це не так. На жаль універсальних ліків проти цієї хвороби немає.

Коли залежний прибуває на реабілітаційний центр, його обов’язково діагностують. Важливо зрозуміти, які речовини він вживав, адже від цього залежить підхід до лікування, яка стадія його хвороби, який його стан на даний момент. Якщо залежний потерпає від синдрому відміни, то йому надається допомога у вигляді детоксикації. Очистивши організм від усього непотребу, можливе швидше приведення людини у форму. Важливо не зупинятися на цьому, адже єдиного очищення буде недостатньо, адже проблема зачіпає не лише фізичний стан залежного.

Наступне, що безумовно має бути виконане, – це відновлення психологічного та духовного стану. Цьому сприяє маса терапевтичних заходів, що відбуваються на реабілітаційному центрі:

 • Спілкування з психологом, як в індивідуальному, так і в груповому форматі.
 • Психотерапія;
 • Арт-терапія;
 • Трудотерапія;
 • Група взаємодопомоги;
 • Інформаційні заняття з питань залежності;
 • Духовні заняття;
 • Профілактика зриву.

Як це впливає на залежного? Кожна група корегує ту чи іншу галузь в його житті, а також навчає корисних навичок:

 • Розпізнавання своїх почуттів, без чого неможлива жодна терапія.
 • Вміння позбавлятись від напруження конструктивним шляхом, що безумовно допоможе впоратись зі стресом надалі.
 • Усвідомлення власних факторів ризику, що дозволяє застерегти себе від можливості зриву.
 • Вміння говорити про те, що насправді відбувається всередині.
 • Витримка та сконцентрованість на тому чи іншому завданні.

Окрім цього, в залежного виховують такі риси, як взаємоповага та взаємодопомога. За час вживання вони могли атрофуватися, а по суті – вони є основою людяності та любові до ближнього. Відновлення моральних принципів – важливий аспект одужання, без чого можна легко скотитися назад.

Невіддільною частиною лікування наркоманії є привчання людини до самодисципліни, відповідальності та здорового способу життя. Для цього на реабілітаційному центрі діє система правил, розпорядок дня, розподіл обов’язків. Також присутні регулярні заняття спортом, якісне харчування та здоровий сон.

В цілому процес реабілітації – це перший крок до поновлення залежного, що продовжується близько півроку.

Соціальний супровід після лікування наркоманії

Коли реабілітація завершилась, обов’язковим кроком назустріч тверезості стає ресоціалізація. Після лікування в стаціонарі складно одразу звикнути до ритму та устрою життя в суспільстві. Чому? Адже до цього залежний вживав і в більшості випадків не взаємодіяв з ним без того чи іншого «допінгу», а отже навичок існування у тверезості в нього мало. Для того, щоб їх здобути необхідна практика із залученням підтримки спеціалістів та інших видужуючих. Перебуваючи у тісній взаємодії з ними, залежний потрохи будуватиме собі тверезу платформу. За час ресоціалізації він має можливість знайти роботу або розпочати навчання, створити тверезе оточення, навчитись відпочивати без вживання, відновити комунікації з навколишнім світом.

Безкоштовна допомога рідним та близьким

Окрім залежного, в сім’ї теж присутня проблема, що може завадити одужанню – співзалежність. По суті – це повна залежність від людини, в нашому випадку, хворої наркоманією. До цього відноситься і прийняття рішень замість залежного, і закриті очі на його погані вчинки, і занадто сильний страх його втратити. Все це може сприяти ще більшому його вживанню. Для уникнення таких наслідків нездорової моделі взаємовідносин, проводяться безкоштовні групи та семінари для співзалежних. На них можна отримати масу цікавої інформації про те, як почати жити своїм життям, а також як допомагати одужанню, а не саботувати його.

Не зволікайте, зверніться за допомогою прямо зараз! Все у Ваших руках!

Отзывы

Наши сертификаты
Сертификаты МАА
Сертификаты МАА
Сертификаты МАА