Як зрозуміти, що близька людина стала наркоманом?

    У цій статті ми з’ясуємо, за якими критеріями можна зрозуміти, що рідна людина близька до саморуйнування. Так само ми обговоримо, чи дає ефективний результат лікування наркоманії примусово.

 

Симптоми

 

     Якщо розглядати наркотичну залежність як хворобу, то варто розуміти, що, як і багато інших хвороб, ця не менш небезпечна і теж веде до смерті.

 

     У багатьох випадках, рідні бачать, що з їх близьким відбуваються кардинальні зміни, але відмовляються це визнати, бо прийняти що твоя рідна людина наркоман – дуже важко.

 

     Все залежить від того якому наркотику віддає перевагу ваш близький, у будь-якому випадку буде видно, що щось йде не так:

 

  • Втрата цінностей, принципів і традицій.
  • Постійна потреба в грошах.
  • Втрата інтересу до життя.
  • Сумнівні друзі.
  • Безпричинна агресія.
  • Замкнутість.

 

    Ось, основні аспекти по яких ви можете визначити міра загрози наркоманії у вашій сім’ї.

 

           Байдужість

 

    Дуже часто наркотик для залежного служить деяким знеболюючим від душевних ран, під впливом наркотика людина стає тим, ким хотів бути усе життя, нехай навіть не на довго і тільки в ілюзії. Проте перспектива бачити себе улюбленим, успішним і так далі, куди крутіше чим повсякденність сірих буднів.

 

    При подібному мисленні виробляється деяка одержимість і людини, перестають радувати прості речі, все що стає необхідним – це наркотики. Наркоманові куди важливіше спожити чим бути поряд з рідними людьми, у момент вживання відбувається переоцінка цінностей і наркотик стає в пріоритеті.

 

         Замкнутість і самотність

 

    У більшості випадків залежний може бути постійний в центрі уваги, але почувати себе самотньо. Річ у тому, що у нас в країні наркоманом бути соромно і залежний залишається зі своєю проблемою один на один.

 

    Мінімізація проблем – це коли людина не бачить повною мірою усіх своїх поразок і невдач, замкнувшись в собі і залишившись зі своєю проблемою один на один залежний не в силах попросити про своєчасну допомогу. Саме у такій ситуації має місце лікування наркоманії примусово, тут йде мова про те, що рідним необхідно правильно вносити інтервенцію, а конкретно, правильно мотивувати. Не рідко в таких випадках може бути присутньою агресія і загрози.

 

         Сумнівні друзі і постійна потреба фінансів

 

    Коли людина починає вживати наркотики він стає асоциален, соціум перестає приймати людей з проблемами залежності і в силу самотності і асоціальності, такі люди починають притягуватися один до одного одержимі загальним інтересом спожити.

 

    Відповідно в таких союзах панує атмосфера деякого братерства і єдності, але це тільки ілюзія, окрім соупотребления і користі в цих стосунках бути ні чого не може. Як ми вже говорили, у вживанні людина втрачає інтерес до багатьох галузей своєї життєдіяльності, у тому числі і до роботи.

 

    З початком вживання потреба у фінансах різко зростає, а працювати, будучи одержимим думкою спожити стає нестерпно і у більшості випадків наркоман втрачає роботу. Ще поширеним є крадійство на роботі яке також може послужити причиною звільнення. У більшості випадків людина починає зв’язувати своє життя з криміналом для здобичі або грошей, або наркотиків. Річ у тому, що під впливом страху абстиненції, залежному стає абсолютно не важливо у кого красти або кого обманювати будь то друзі, сім’я або незнайомі люди. 

 

    Оточення може багато розповісти про людину. Бувають випадки, коли людина в силу свого статусу в соціумі, приміром публічність, просто не може попросити про допомогу. Завдяки безперервній праці не байдужих асоциаций анонімне лікування від наркоманії тепер не складає складнощів.