Як проходить реабілітація наркозалежних?

   Центр допомоги наркоманам цікавить більшість не тільки, як можливість допомоги. Люди, які сюди звертаються хочуть знати, як саме проходить реабілітація наркозалежних. Ми вважаємо, що вони в праві володіти даною інформацією, тому вирішили написати про це відкрито.

 

   Реабілітувати наркозалежного – як це відбувається?

 

   Найперше, що необхідно для якісної допомоги – це ефективна реабілітація після лікування у наркологічній клініці. Наші центри для наркоманів, або людей із проблемами залежності від наркотиків, беруть за основу славнозвісну програму «12 Кроків» та обов‘язкову психотерапію.

 

   Навіщо потрібне таке поєднання? Оскільки більшість фахівців зазначають його, як найбільш дієве у питаннях адикції (залежності). Це ж саме обговорює у своїй книзі «Групова психотерапія залежностей» доктор Філіп Дж. Флорес, який багато часу присвятив на те, щоб вивчити дане питання.

 

   Отже, повертаємося до самого процесу. Як виглядає життя на реабілітації?

 

 • Обов‘язково присутній розпорядок дня. Це дисциплінує та дає людині змогу грамотно розділяти свій час у майбутньому. До нього входить також час на побутові справи: ранковий підйом, вживання та приготування їжі, прибирання, сон й так далі.
 • Різні види терапії для пропрацювання усіх травм, прийняття себе та можливості самовдосконалення через адекватне ставлення до власних недоліків та сильних сторін. Тобто, робота над психологічним станом.
 • Заняття спортом, збалансоване харчування, дотримання водного режиму та особлива увага до здоров‘я. Все те, що відновлює біологічний стан.
 • Проживання у групі людей зі схожими проблемами. По-перше, це мотивує на подальше одужання. Оскільки ми, як соціальні особи, так чи інакше потребуємо підтримки, розуміння та спілкування. По-друге, знову ж таки, це вчить грамотно налагоджувати комунікації, що так чи інакше необхідно в принципі в теперішньому середовищі існування, де все вирішується через них. Тобто, відбувається пропрацювання соціальної та водночас духовної сфери.

 

   Якщо коротко, то реабілітувати від наркоманії означає повернути людині можливість бути дорослою, відповідальною та вільною від постійного нав’язливого потягу вжити що-небудь.

 

      Що відбувається після реабілітації?

 

   Після реабілітації наша програма одужання пропонує ресоціалізацію. Процес відновлення соціальних ролей та можливість самореалізації.

 

   Всім відомо, що після наркотизації людина часто залишається наодинці з «жорстоким» світом. Виникають складнощі з:

 

 • Влаштуванням на роботу.
 • Вибором правильного оточення.
 • Поверненням довіри та відновленням відносин з близькими.
 • Побудовою взаємин з перспективою на сім‘ю.
 • Щоденною боротьбою проти спокус, які в буквальному розумінні повсюди…

 

   І це лише невеличка вершина айсбергу тих питань, з якими зіштовхується наркозалежний, котрий щойно завершив реабілітуватися.

 

   Практика показує, що саме на цьому може закінчитися подальше одужання. Адже гніт складних для хворого буденних речей може повернути відчуття безвиході та бажання впоратися з ним шляхом застосування речовин… Тому ми допомагаємо кожному охочому та довгий час супроводжуємо його на шляху до щасливого соціального життя!

       Кому ще потрібно реабілітуватися?

   Реабілітація та ресоціалізація – прекрасні процеси. Але, без одночасної участі рідних та близьких залежних, вони втрачають майже п‘ятдесят відсотків своєї ефективності. Чому ж так відбувається?

   Отже, формування наркозалежності – це не просто особливості тої чи іншої особи. Це також зовнішній фактор, особливо атмосфера вдома. Адже хто, як не близькі люди найбільше впливають на нас?

   Як же в сім‘ї зароджуються умова для розвитку наркоманії? Все доволі просто – завдяки деструкції під назвою «співзалежність», яку можна описати таким чином: невміння рідних жити своїм життям, а натомість – надмірна концентрація на залежному.

   З одного боку, ви можете назвати це турботою та любов‘ю. Але, насправді, там більше проявляється бажання відчути себе хорошою мамою, батьком, дружиною й так далі. Адже, в той час, як залежному це заважає дорослішати, проявляти себе, ставати відповідальним за свої вчинки, ви живете в ілюзії, що робите для нього все!

   Наведемо приклади:

 

 • Матеріальне утримання працездатної особи.
 • Нав‘язування власного бачення близькому: ким та де він змушений бути.
 • Надмірний контроль.
 • Небажання вносити правду до вух наркозалежного, аби його не образити.
 • Маніпуляції типу: «я ж так стараюсь, а ти…», «якщо ти не робитимеш, як хочу я – мені прийде кінець»…

 

   Звичайно, в такому середовищі не дивно, що людина бажає втекти від усього цього. Або ж відчуває себе максимально комфортно, щоб продовжувати тонути в наркотичних речовинах…

 

   Тому, аби попередити активізацію наркоманії або навпаки, змотивувати хворого на лікування – ми працюємо, у тому числі, зі співзалежним оточенням. Що, у свою чергу, є обов’язковим в процесі реабілітації та допомагає як наркозалежним ставати тверезими, так і рідним знову відчувати себе живими!