Ломка наркомана: зміни в організмі, симптоми

Що таке абстиненція і чи можна це уникнути? Які її симптоми і чому наркомани так її бояться? Що відбувається в момент ломки в організмі людини?

Що таке синдром відміни?

   В основному, абстинентний синдром розвивається на тлі прийняття сильних наркотиків. Ломка або абстинентний синдром виникає в результаті припинення прийому психо-активних речовин, і його інтенсивність залежить від часу і частоти вживання. За час вживання формується толерантність до речовини і відповідно абстинентний синдром.

 У кожної речовини є свої терміни до синдрому відміни:

  • Опіум і кокаїн приведуть до максимально швидкого синдрому відміни
  • Друге місце займуть снодійні і стимулятори при зловживанні
  • далі алкоголізм
  • потім гашишизм

У кожного речовини різна абстиненція. Найважчі форми проявляються при опіоїдних залежностях вони супроводжуються ознобом, діареєю і ломота в суглобах, безсонням іноді бувають і летальні випадки.

Симптоми ломки

Ознаки абстинентного синдрому у наркомана з’являються після закінчення 10-12 годин після останнього вживання. Перші ознаки:

  • Нездатність контролювати свою поведінку і емоції, таку поведінку можна пояснити постійним і переважаючим почуттям страху і безнадії.
  • Тіло знаходиться в постійному лихоманці
  • рясне слиновиділення
  • сльозоточивість
  • нежить
  • підвищується потовиділення

Через певний час розширені зіниці перестають реагувати на світло. Переважає почуття постійної нудоти, і пропадає апетит. Спроби з’їсти що-небудь викликають набряклість.

Потім у наркомана підвищується тиск і частішає пульс, розвивається діарея. Найголовнішим і болючим симптом ломки є – сильний біль в кістках, суглобах і м’язах всього тіла. Людину ніби ламає. У такому випадку навіть не вдасться відпочити або відключитися.

Наркотики мають властивості пригнічувати нейрони, вони блокують больові відчуття. Після тривалого використання, нервова система звикає до такої роботи і її клітини припиняють виробляти власні знеболюючі – ендорфіни, які відповідають також за почуття задоволення і радості. Клітини всіх тканин починають вимагати наркотики, відмовляючись працювати без них. Замість нормальних сигналів мозок отримує сигнали про те, що організм страждає.

Ось як виявляється ломка у наркоманів, які страждають від опіоїдної залежності. Абстинентний синдром можна уникнути, його можна тільки полегшити за допомогою спеціальної детоксикації.

Роль сім’ї при синдромі відміни

 У момент гострої абстиненції не варто шукати допомоги в інтернеті, тут не допоможе домашній затишок і турбота.

Організм у кожної людини різний і відповідно курс детоксикації підбирається суто в індивідуальному порядку сертифікованими фахівцями. Важливим аспектом так само є закритий стаціонар реабілітаційного центру тому, що в момент синдрому відміни людина знаходиться найближче до вживання наркотиків і піде на будь-які маніпуляції для максимального полегшення.