Принципи лікування залежності

У наш час найефективнішою програмою, яка використовується в реабілітаційних центрах де, проводиться лікування залежностей це – дванадцять кроків. Сьогодні ми поговоримо про три найосновніших принципах в одужанні від залежності.

 

Чесність

Наркоманам важко залишатися чесними тому що, швидше за все, спосіб життя, який вони вели в проблемі, не сприяв чесності. Заперечення – серйозна перешкода яка, стоїть на шляху до тверезих.

 Правда полягає в тому, що людина бреше собі і іншим, щоб захистити свою залежність, тому що:

  • Не в силах усвідомити всю серйозність ситуації
  • В такому стані жити комфортно
  • Вживання є знеболююче від душевних або фізичних ран

 Перебуваючи в стані ілюзії створеної тривалим вживанням людина не може повноцінно прожити своє життя.

 Зловживання наркотиками змінюють структуру і функції мозку, що призводить до змін, які зберігаються ще довго після припинення вживання наркотиків. Це може пояснити, чому наркомани схильні до ризику рецидиву навіть після тривалих періодів утримання. Саме з цієї причини для уникнення повернення в вживання потрібно залишатися чесним не тільки перед оточуючими людьми, але і перед самим собою завжди.

При одужанні рекомендується рішуча чесність, людині з проблемою залежності необхідно визнати всю суть проблеми і прийняти своє безсилля перед хворобою. Саме перший крок в дванадцяти крокової програмі говорить про чесність у визнанні своєї залежності.

Неупередженість

Неупередженість означає бути сприйнятливим до нових і різних думок і ідей. Це готовність вважати, що інші люди можуть бути більш досвідчені і навчити чогось нового. Це також означає, що у людини досить смирення, щоб визнати, що у нього немає відповідей на всі питання. Неупередженість допомагає зрозуміти:

 

  • Всі люди рівні
  • Будь-який досвід цінний
  • Не варто робити поспішних висновків

Неупередженість – це не просто розуміння того, що говорять інші люди. Це прийняття того, що інші думки можуть бути правильніше свого власного. Погоджуючись з неупередженість, наркоман визнає, що не знає всього. Без неї дуже важко спиратися на досвід, і саме завдяки досвіду людина ростете.

 

Готовність діяти

Готовність діяти – це розумовий ставлення, яке може забезпечити успіх в одужанні. Якщо людина дійсно готовий уникнути впливу залежності, то зробить все, що потрібно. Залежний, який серйозно ставиться до одужання, зробить це пріоритетом номер один в житті. Він розуміє, що інше життя вимагає великих зусиль, і ці зміни не відбудуться швидко.

 

Той, хто бажає людина готова присвятити скільки завгодно часу. Залежний повинен бути добровільним учасником свого власного одужання.
Людина, яка готова одужувати візьме відповідальність і буде шукати інших, щоб допомогти їм. Гасло програми говорить, що допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі. Готовність – це участь, дія і зобов’язання. Якщо людина практикує чесність кожен день, тоді його життя почне змінюватися на краще.