Роль сім’ї в реабілітації. Соціальна реабілітація

Як себе вести, коли рідна людина знаходиться на реабілітації? Чи можливо знову зайняти повноцінну роль в соціумі пройшовши реабілітацію? Як співзалежність може вплинути на повернення до вживання?

Сім’я і реабілітаційний процес

 Підтримка сім’ї безумовно дуже важлива в процесі одужання, але як ця підтримка повинна виглядати?

Багато батьків вважають, що якщо син / дочка знаходиться на реабілітації і в режимі телефонної розмови прищеплює почуття провини, то вони повинні усілякий заохочувати примхи улюбленого чада. Знайте, що подібні випадки називаються маніпуляцією і якщо не зруйнувати ці споживчі відносини, то варто очікувати:

  • Повна втрата контролю
  • Постійна маніпуляція
  • Прищеплення почуття провини і звинувачення на свою адресу
  • заохочення вживання

Ще на перших стадіях необхідно пояснити залежному, що реабілітація – не ваша примха, а рука допомоги. Дуже часто людина на стільки одурманений згубною пристрастю, що не в силах побачити в повній мірі всю небезпеку ситуації.

Є таке поняття як внести інтервенцію, дослівно це слово означає втручання, втручання в світ залежного. Інтервенція допомагає зруйнувати світ ілюзії в якому живе наркоман.

Саме страшно слово для залежної людини це – слово немає, і він / вона буде усілякий маніпулювати, виляти, шукати лазівки щоб все було так як заплановано. Не варто йти на поводу у наркомана, бо коли мати дає синові гроші на наркотик, щоб не бачити абстиненції – це не любов, а заохочення вживання. У таких випадках правильно, ставити условья в яких мається на увазі або реабілітація, або припинити усілякий сприяти комфортного життя.

Соціальна реабілітація і роль залежного в соціумі

Соціум, суспільство, взаємодія між людей саме так можна характеризувати комунікації між людьми. Наше суспільство є одним великим механізмом в якому у кожної деталі є своя роль.

 Якщо в більш розвинених країнах наркоманія розглядається як хвороба, то на жаль, у нас в соціумі бути наркоманом соромно і з початком вживання наркотиків або алкоголю людина стає асоціальною.

 Згодом залежний починає ставитися до соціуму аналогічно і абстрагується в своєму вигаданому, комфортним для вживання світі.

Соціальна реабілітація полягає в тому, що наркоман вчиться по-новому взаємодіяти з мікро соціумом штучно створюються умови реабілітації. Саме з цієї причини реабілітаційні центри для залежних психо-соціального типу включають в свою програму збалансований день, що складається з груп, сконцентрованих на спілкуванні і взаємодії.

Співзалежність як перешкода в одужанні

Якщо батьки заохочують вживання своїх близьких вважаючи, що це з метою допомоги, як в ситуації описаної вище з матір’ю, яка купує синові наркотик це – співзалежність. Саме така поведінка може перешкодити в процесі одужання. Соціальні реабілітаційні центри для наркозалежних допомагають людині відновити втрачені аспекти для взаємодії з соціумом:

  • самостійним
  • відповідальним
  • реалізуватися
  • Поважати себе і людей

 При телефонних дзвінках або зустрічах на певному періоді тверезості рідні повинні себе правильно вести, бо тверезий залежний дуже сприйнятливий до відчуття будь-яких емоцій і почуттів.

 Для того щоб не нашкодити, родичам рекомендують відвідувати групи і семінари для співзалежних.