Комплексні методи лікування в стаціонарі

Перед тим, як почати лікувати наркозалежність, необхідно знайти той спосіб, який справді зможе допомогти. Наразі найпопулярнішим та найефективнішим вважається стаціонарне лікування наркоманії, що містить у собі комплекс різних методик та підходів. Таких, які матимуть вплив на усі сфери життєдіяльності людини.

Навіщо потрібне комплексне лікування від наркозалежності?

Ми звикли вважати, що наркоманію лікують суто у наркологічних клініках або психіатричних лікарнях. Також, ми часто бачили невдалі спроби залежних припинити вживання таким чином. Та й взагалі, зазвичай, дивлячись на «наркомана», котрий вже вкотре звертається по допомогу, здається, що легше просто поставити на ньому хрест. Що, на жаль, успішно робить більшість.

Невже класичні методи, про які нам так добре відомо не працюють та не можуть працювати?.. Загалом можуть, за умови використання їх у комплексі з іншими. Так, наприклад:

  1. Якщо людина пролікувалася у наркологічній клініці, то для успішної підтримки тверезого стану їй потрібно реабілітуватися та навчитися жити без вживання та адреналіну від постійного пошуку речовини.
  2. Наркоманія – це не обов‘язково психіатрія. А медикаменти не здатні зцілити поранену душу залежного.
  3. Окрім здоров‘я та психологічного стану, залежний втрачає відносини з оточенням та моральні цінності.
  4. У формуванні залежності величезну роль грають близькі та рідні. Без їх участі у терапії результат знижується більш ніж на п‘ятдесят відсотків.

Отже, навіщо потрібен схожий підхід? Виходячи з написаного вище, щоб з найбільшою ймовірністю повернути людину назад до нормального життя та дати їй відчути справжню свободу від замінників щастя.

Чому стаціонар?

Наступне, що хотілось би розглянути – чому все ж таки стаціонар? Невже лише повне відчуження від навколишнього світу зможе врятувати від згубної хвороби?.. На декотрий час – так. Адже, переховуватися все життя все одно немає змісту. Та зараз не про це…

Уявімо собі наркозалежного, який ще вчора вживав наркотики, а сьогодні вирішив «зав‘язати». Що могло б завадити йому це зробити? Повірте, спокус повно!

  1. Абстинентний синдром, або ломка, який не дає спокою та змушує йти на пошуки речовини.
  2. Випадкова зустріч знайомих, які завжди «підкинуть» чогось «цікавого».
  3. Труднощі у сприйнятті себе та свого минулого. Інакше – бажання і, що саме головне, можливість знищити власний біль негайно…

Тобто навіть цих трьох пунктів досить для того, щоб мотивація на тверезе життя одразу зникла. Та чекала наступного спалаху здорового глузду…

А коли людина знаходиться в стаціонарі, то в неї нема можливості «втекти». І вона продовжуватиме боротьбу за своє життя, стаючи міцнішою та впевненішою у своєму рішенні покинути наркотичні речовини.

Що саме містить у собі комплексне лікування наркоманії в стаціонарі?

Отже, найголовніше – з чого складається комплексне стаціонарне лікування наркозалежності?

  1. Обстеження лікаря та обов‘язкова консультація нарколога для визначення стадії залежності, а також необхідності тих чи інших медичних процедур.
  2. Реабілітація, як продовження лікування. А саме, перебування у колі таких самих людей, котрі одужують, під супроводом фахівців з питань залежності. Та можливість роботи над собою без відволікання на зовнішні подразники.

Ще хотілось би додати сюди ресоціалізацію, допомогу повернутися до соціального життя, та обов‘язкову психологічну допомогу рідним та близьким. Хоч ці методи не проводяться стаціонарно, але про них завжди потрібно пам‘ятати. Адже вони – будівельний матеріал майбутнього ураженої наркозалежністю особи. Який, нагадаємо, може збільшити успіх від одужання більш ніж на п‘ятдесят відсотків!