Як вилікувати наркомана? Етапи лікування залежності

Як лікувати від наркоманії? Це питання мучить та вселяє скоріше безнадію, аніж впевненість у чомусь кращому. Що й підтвердять ті, хто зустрілися з проблемою віч-на-віч. Та впевнені, що тепер вони чи їх рідні буквально біжать назустріч смерті без можливості змінити свій маршрут…

Але, якою б лячною не здавалася ситуація з вживанням наркотиків, лікуватися можна. Та навіть необхідно! І для успішного результату потрібно пройти певні етапи.

Позбавлення від абстинентного синдрому, або детоксикація

Найперше, з чим зустрічається наркозалежний, відмовившись від наркотиків – це ломка, або абстинентний синдром. Він – такий собі «ручник», який не дає людині покинути психоактивні речовини. Адже, за цим слідують величезні муки у вигляді:

 1. Невимовного болю.
 2. Тяжких форм депресивного стану.
 3. Прояву психіатричних розладів: галюцинацій, психозів та інших.
 4. Безсоння…

Тому, перш ніж впевнювати наркомана, що тверезість – це добре, потрібно вивести його з такого стану. В цьому прекрасно зможе допомогти детоксикація, проведена лікарем-наркологом, а саме:

 1. Медичний огляд стану здоров’я пацієнта.
 2. Призначення крапельниць для очищення ураженого токсинами організму, а також препаратів заспокійливого типу для нормалізації сну та нервової системи.
 3. Підкріплення організму корисними елементами.

Звичайно, вона має певні протипоказання, тому й виконуватися повинна під наглядом. Адже, в разі суворої заборони її проведення, лише фахівці зможуть запропонувати правильну альтернативу того, що допоможе людині пережити тортури абстинентного синдрому.

Процес реабілітації

Майже кожен залежний припускає одну й ту ж сама помилку – вважає попередній етап лікування наркоманії єдиним потрібним. Але, це не так. Приведення фізичного стану до норми зовсім не означає зцілення. Скоріше, навпаки. На жаль, майже завжди отримавши полегшення, залежний дуже швидко забуває про свої страждання та повертається туди, звідки прийшов.

Чому так відбувається? Через те, що враховується лише фізіологія. А цього не достатньо. Оскільки, наркоманія – це також захворювання почуттів та емоцій. Тому, позбавлення від неї потребує психосоціальної допомоги.

Де ж її отримати? У спеціалізованих центрах реабілітації, котрі містять у собі різноманітні процеси по поверненню до нормального життя. А саме:

 1. Групову терапію.
 2. Індивідуальну роботу з кожним окремим випадком.
 3. Профілактику можливого зриву.
 4. Інформування щодо хвороби залежності.
 5. Використання принципів програми «12 Кроків».
 6. Аналіз минулого…

Тобто, людина починає розуміти, що з нею відбувається. Та пропрацювати усе те, що «змушувало» постійно вдаватися до наркотиків. Вона заново вчиться:

 1. Приймати свої як сильні, так і слабкі сторони.
 2. Взаємодіяти з оточенням.
 3. Відстоювати свою думку.
 4. Самостійно боротися зі стресом…

Усе це – кремезний міцний фундамент для того, щоб рухатися далі. А також залишатися не просто тверезим, а у першу чергу щасливим, що вживання речовин нарешті скінчилося.

Повернення до соціального життя

Попередні способи лікування наркоманії необхідно підкріпити ще одним етапом – ресоціалізацією, або поверненням до соціального життя. Для чого? Після постійного перебування у терапевтичній атмосфері, більшість залежних зіштовхнуться з наступною картиною, яка скоріш за все їх дуже обурюватиме, або навпаки – викликатиме бажання знову стати на минулі граблі:

 1. Наркотики як були на вулицях, так і залишилися.
 2. Більшість знайомих та «друзів» продовжують вживати.
 3. Рідні та близькі не до кінця вірять та часто згадують про помилки наркомана.
 4. Реалізуватися важко. Оскільки, до людей з проблемами наркозалежності, на жаль, сформоване упереджене ставлення…

Безперечно, зі схожою атмосферою важко впоратися самотужки, тому й пропонується подальший період ресоціалізації, а саме:

 1. Продовження терапії залежності.
 2. Правильна постановка цілей.
 3. Формування тверезого оточення.
 4. Процес налагодження стосунків у родині…

Таким чином, дотримавшись усіх рекомендацій та припинивши «шкодувати» час на власне майбутнє, наркоман отримує шанс на життя… Щасливе, здорове, позбавлене від «пластмасового» фальшивого кайфу.