Особливості лікування підліткової наркозалежності

Особливості лікування підліткової наркозалежності? Невже вона чимось відрізняється від звичайної? Та чи можна взагалі її так називати, враховуючи той факт, що суть тої чи іншої – практично одна й та сама?

У випадку з підлітками – можна. Адже до даної недуги додаються ще й властиві риси такого непростого та непередбачуваного віку.

Особливості підліткового віку

Перш ніж казати щось про лікування тінейджерів від наркоманії, варто розуміти тонкощі їх віку. Та не плутати їх з обов‘язковим фактом початку вживання психоактивних речовин.

Уявімо класичний перелік проблем, що супроводжує майже кожного з них:

 1. Протест проти думки чи рекомендацій дорослих.
 2. Відсутність критичного мислення: якщо я зараз зроблю це, то воно закінчиться таким-то чином.
 3. Впевненість у власній правоті щодо будь-якої ситуації.
 4. Спонтанна зміна настрою.
 5. Погані відносини з батьками, вчителями, рідними та недовіра до них.
 6. Таємні порушення «домашніх правил» та максимальна непокора.
 7. Втечі з дому й таке інше…

Трохи схоже на поведінку наркомана, чи не так? Тому й висновки дуже часто здійснюються хибні.

Річ у тім, що в силу швидкого дозрівання молода особистість починає зарано відчувати себе дорослою і забагато на себе брати. Через це старші за неї, особливо рідня, припиняють бути їй авторитетом. Що може наштовхнути на думку, наче дитина обов‘язково почала вживати наркотики.

Як виявити ознаки підліткової наркозалежності?

Вам вже відомі декотрі ознаки підліткового віку. Але як же виявити ознаки однойменної наркотичної залежності? Коли поведінка може дуже легко ввести в оману, але все одно спокою немає та підозри нікуди не зникають?..

У таких випадках краще звернути увагу на зовнішні фактори:

 1. На руках, ногах, шиї, зап’ястях з‘явилися сліди від уколів (маленькі проколи) та синяки.
 2. Постійне шморгання носом, схоже на нескінченний нежить.
 3. Надмірне проведення часу у ванній кімнаті.
 4. Майже миттєва втрата ваги.
 5. «Мішки» під очима.
 6. Шалене збудження, за яким обов‘язково слідує повне безсилля та втрата життєвої енергії.
 7. Порушення координації рухів.
 8. Розмови на «філософські» теми, в яких складно зловити навіть краплинку якого-небудь змісту…

Окрім всього згаданого вище, тривожним сигналом стануть певні зміни в оточенні підлітка. Він може почати з‘являтися на очі з підозрілими людьми старшими за віком, наприклад, котрі схожі на живих мерців:

 1. Надприродна худоба.
 2. Бліда шкіра сірого відтінку.
 3. Впалі вилиця та очі.
 4. Скляний погляд.

 

Картинки по запросу "Особливості лікування підліткової наркозалежності""

 

Хоча, це не обов‘язково, але теж може допомогти скласти докупи пазл «як та чи потрібно взагалі лікувати дитину від залежності».

То які ж особливості лікування підліткової наркозалежності?

Нарешті ми дійшли до основної теми нашої статті – особливості лікування підліткової залежності. Чому ми не почали спілкуватися про це одразу? Оскільки, лише створивши у себе в уяві правильний «образ» тінейджера, можливо краще зрозуміти правильний підхід до нього.

То що ж робити з цими молодими людьми, які втрапили у таку біду?

 1. Підібрати програму реабілітації, направлену на зміну поведінки та мислення, тобто відношення до розгульного способу життя загалом. Яка, у свою чергу, буде здійснюватися досвідченими фахівцями.
 2. Залучати до цікавих занять: творчість, спорт, дозвілля, що стане пречудовою альтернативою вживання… Дуже часто його причиною стають «сірі будні», які зовсім «не підходять» непосидючим підліткам.
 3. Навчати дітей взаємодіяти між собою. Тиск від конфліктів, невміння почати розмову, довіряти та «стати своїм у компанії» зароджують думку досягти цього знову з допомогою наркотиків.
 4. Розвивати твердість поглядів та вміння відстоювати власні кордони. Легке піддавання шкідливому впливу буде залишати підлітка у коловороті вживання та залежності від «крутих» однолітків. Навіть, коли є «тверде» налаштування на одужання.
 5. Давати дієві методи боротьби зі стресом, поганим настроєм, негативними думками, потягом до наркотиків…
 6. Впровадити систему «нагороджень» за, навіть мілкі досягнення під час процесу позбавлення від наркоманії. Доведено, що це має позитивний вплив на таких дітей, а саме – дарує їм додаткову мотивацію.
 7. Окрім підлітка, працювати з родиною. Коректувати співзалежну атмосферу вдома та формувати здорові, щирі відносини.

Чи потрібно лякати підлітка, що він помре, втратить здоров‘я, друзів? Ні! В силу, нагадаємо, його віку, страшні історії можуть спричинити зворотний ефект: бажання довести, що «я не такий».

Тому, показавши яскравість та позитив без психоактивних речовин, а також надавши вдосталь інструментів для боротьби з життєвими складнощами, можна повернути тінейджера до щасливого життя та світлого майбутнього.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *