Спорт як альтернатива наркоманії та алкоголізму

Що може стати альтернативою наркоманії та алкоголізму? Оскільки, це проблема не лише дорослої частини населення, а й молоді, підлітків та навіть дітей… І, коли вони вже почали щось застосовувати, то стає доволі важко знайти належну заміну для смертельного задоволення… Ну… То й що ж це може бути?.. Виявляється – спорт!

 

Чому спорт як альтернатива наркоманії та алкоголізму?

Отже, чому спорт як альтернатива наркоманії та алкоголізму? Невже він може дати той «кайф», який найчастіше «вимагають» залежні від алкоголю чи наркотиків люди? Та й взагалі, навіть пересічні громадяни, які стоять перед вибором: «спробувати або відмовитись…»

Хай там як, але дійсно: фізичні навантаження ладні це зробити. Розгляньмо наукову точку зору! Так, доведено, що заняття спортом провокують вироблення гормону задоволення. А саме – дофаміну.

Як він пов’язаний із наркотичною чи алкогольною залежністю? Виявляється, що саме цей гормон виділяється під час приймання психоактивних речовин. Тому, відмовляючись від токсичного джерела «радості», спорт стає прекрасною та здоровою його заміною.

Чому ще варто віддавати перевагу спорту? Все дуже очевидно та зовсім не потребує мозкового штурму. Адже, кожному відомо, що фізична активність – це:

 1. Прекрасне самопочуття.
 2. Підвищення витримки.
 3. Міцне здоров’я.
 4. Гарно сформоване тіло.
 5. Позбавлення від стресу та багато чого іншого.

 

Найчастіші відмовки та їх наслідки

Ми знаємо про всі позитивні моменти, які може дати спорт, але… Ми самостійно саботуємо усе це… Як? Дуже часто в нашій голові з’являються різноманітні нав’язливі відмовки:

 1. «Нові звички потрібно починати з понеділка!»
 2. «Це ж так важко! Кожного дня тренуватися! Легше випити чарочку чи прийняти дозу – та й радісно буде!»
 3. «В мене нема часу, от якби було менше справ, то тоді б….»
 4. «Вік уже не той… Треба було в дитинстві починати!»
 5. «Взагалі, забагато займатися спортом – це шкідливо!..»

Постійно розповідаючи собі схожі казки, ми втрачаємо можливість отримати всі переваги спортивного життя. Нам ліньки, важко, не хочеться докладати зусиль. І, як наслідок, ми обираємо інші шляхи отримання позитивних емоцій. Хтось, на щастя, якесь інше хобі. А дехто, на жаль, те, що може спричинити колосальну шкоду: наркотики або алкоголь…

 

Як почати займатися спортом?

От ми задумались над тим, що все-таки варто почати… І, наче припинили впевнювати себе, що нам це не підходить… Та, все одно постає проблема першої пробіжки, підтягування чи повноцінного тренування… Важко почати! Особливо, коли раніше вагомих спроб не було…

То як це зробити? Ми зібрали кілька максимально простих рекомендацій, які дозволять без надмірного стресу впровадити фізичну активність у Ваше життя:

 1. Розпочніть з однієї хвилини в день. Може це смішно, але не так страшно для сприйняття, як, наприклад, ті ж дві години.
 2. Створіть собі приємні умови: улюблена музика, зручний одяг та взуття, простора кімната тощо.
 3. Складіть домовленість у письмовому вигляді про регулярні тренування зі своїми товаришами. Це – такий собі психологічний трюк, який надасть Вам відчуття відповідальності та буде певним підтвердженням серйозності Ваших намірів.
 4. Почніть уже сьогодні! Навіть зараз! Адже, як кажуть, «завтра ніколи не наступить»…

Отже, спробувавши, Ви зможете зрозуміти, що спорт – це не лише «важко», а й класний заряд позитивною енергією та бадьорістю. І те, що він справді чудова альтернатива наркоманії та алкоголізму.

 

Більш детальну інформацію щодо питань альтернатив наркотичної та алкогольної залежності, а також позбавлення від даних хвороб, отримайте за номерами вказаними на сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *