Візуальні поведінкові особливості вживання наркотиків

Візуальні поведінкові особливості вживання наркотиків, по суті – та зовнішня оболонка, яка може говорити про початок або кінець шляху до смерті…

Взагалі, це дуже важлива тема, яку варто знати. Чому? Адже, завдяки їй, Ви зможете вчасно зрозуміти, що відбувається з людиною. Та, відповідно, у разі необхідності, наштовхнути її на роздуми про зміни у своєму житті.

То, якими особливостями ми можемо відрізнити «наркомана» від «звичайної людини»?

Особливості вживання наркотиків: фізичні ознаки

Щодо фізичних ознак, то здається, що тут усе доволі просто. Згадайте, наприклад, «особливих» людей, яких часто можна зустріти у будь-якому районі та частині житлових околиць. Чому особливих? Адже, їх, так би мовити, видно «за тисячу метрів». Вони виділяються характерною зовнішністю:

 1. Надмірна хвороблива худоба. Така, що аж кістки видно. Весь одяг висить та здається, що людина просто посиплеться на шматки при найменшому пориву вітру.
 2. «Сіра» шкіра та схожість більше на мерця, а не на живого.
 3. Мішки під очима. Настільки яскраво виражені, що їх важко не помітити.
 4. Незрозумілий погляд: помутнілі, шалені, пусті, «скляні» чи червоні очі… А також, неприродно розширені або звужені зіниці, які зовсім не реагують на світло.
 5. Сліди від ін’єкцій. Іноді маленькі синці, а буває – посиніння по лінії вен та навіть дірки.

Звичайно, з такими сигналами одразу зрозуміло, що так – це, без жодних сумнівів, наркозалежний.

Але ж, не всі так виглядають! Декотрі можуть до останнього приховувати своє згубне «захоплення» та доволі солідно «тримати марку». Як їх виявити?…

Що ж, знову ж таки, найразючішим проявом буде зміна погляду. По очах можна одразу помітити, що людина у нетверезому стані. Також, зверніть увагу на такі особливості:

 1. Блідість;
 2. Поступове та постійне зниження ваги;
 3. Появу шкірних висипів;
 4. Сухість губ;
 5. Впалі щоки.

Тобто, варто бути уважним до дрібниць, адже фатальні прояви, зазвичай, з’являються набагато пізніше.

 

Поведінкові ознаки вживання наркотиків

Як поводить себе наркозалежний? Спілкуючись з рідними людей, котрі почали застосовувати наркотики, ми найчастіше чуємо одне й те ж саме: його або її наче підмінили. Хоча, це хибне твердження. Адже, зазвичай, хвилюватися починають тоді, коли людина по вуха загрузає у проблеми, пов’язані з наркотиками. Тому й здається, що все відбулося дуже швидко.

Але, не суть. Оскільки, в будь-якому випадку, ці зміни є. Отже, які особливості можна відзначити одразу?

 1. Постійна роздратованість, а потім – раз і, наче за хвилину, різка зміна настрою в позитивну сторону. Ззовні це може бути незрозумілим… Чому ж людина так себе поводить?.. Насправді, все дуже просто… Адже, без речовини їй все не подобається, а після вживання «улюбленої» дози, погляди на світ одразу змінюються. Й, так по колу.
 2. Віддавання переваги темній порі доби. Зазвичай, все частіше відвідування нічних клубів, або «ночівлі у друзів».
 3. Постійні вигадки різноманітних історій, коли виникають питання щодо способу життя наркозалежного. У нього є заготовані шаблони відповідей та виправдань на все! Й, часто, він настільки плутається, що сам вірить у свою брехню. Та, прислухавшись до нього, можна помітити невідповідність його розповідей навіть одна одній.
 4. Уникання спілкування з близькими та провокація скандалів на «рівному місці». А потім, як наслідок – вживання. Оскільки, вдома «не дають нормально жити».

Тобто, «наркоман» максимально хитрить та створює собі всі умови для того, щоб продовжувати «кайфувати».

 

Інші зовнішні ознаки

Іншими зовнішніми ознаками можна назвати певний стиль одягу наркозалежного. Хоча, спиратися тільки на це – величезна помилка. Адже, можна звузити свій кругозір та зачинити себе у клітку жорстких стереотипів.

Але, попри це, знати декотрі прості особливості – варто. Таким чином, про можливу наркоманію може свідчити:

 1. Постійно одягнений капюшон. Чому? Більшість наркозалежних ховаються так «від чужих очей». Адже, їх може охоплювати параноя та страх викриття. Хоча, це не єдина причина.
 2. Сонцезахисні окуляри, котрі носять як вдень, так і вночі. Часто, щоб прикрити очі, які можуть видати все.
 3. Довгі рукави як зимою, так і влітку, аби не було помітно слідів від уколів.
 4. Спортивний або надто дивакуватий одяг.

Та, варто пам’ятати, що це – спірний критерій, який може вважатися вірним лише в сукупності з попередніми ознаками.

Більше про візуальні поведінкові особливості вживання наркотиків Ви можете дізнатися за номерами, вказаними на сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *