Як вилікувати людину від алкоголю: сучасні методи та основна схема подолання залежності

Як вилікувати людину від алкоголю? Знайти методи та схему боротьби із залежністю, котрі можуть вважатися справді ефективними? Над цим міркують науковці, лікарі, психологи, соціальні працівники, рідні алкозалежних… І, повірте, у кожного своя правда та власна думка на дану тему.

Ми розповімо вам про ті способи, які мають відносно хорошу динаміку. Але, важливо зазначити кілька моментів:

 1. Величезну роль грає мотивація залежного.
 2. Жоден з них не є панацеєю.

Психосоціальна реабілітація

Можливо ви не одноразово чули про психосоціальну реабілітацію та її сприяння подоланню проблеми надмірного вживання. В чому полягає її ефективність?

 1. Проводиться робота над поведінкою та мисленням індивідуума, які є вагомим аспектом поштовху до застосування спиртного.
 2. Відновлюються усі сфери життєдіяльності, а саме біологічна (фізична), психологічна, соціальна, духовна (морально-етична).
 3. Надається можливість подальшої адаптації у суспільстві.
 4. Використовуються дієві методики когнітивно-біхевіоральної групової терапії, мотиваційного консультування та позитивного підкріплення.
 5. До одужання долучається родина залежного, які паралельно уражені співзалежністю.

Тобто, охопивши особистість та близьке оточення людини повністю, проходить викорінення недуги з кожної часточки її життя.

Цей спосіб показує результат у різних випадках та в осіб з різною мотивацією. Хоч на початку й згадувалося необхідне для зцілення власне бажання, дуже часто відбувається наступне: позиція, котра коливається «хочу, чи ні» перетворюється на сталу, націлену на тверезість та відмову від алкоголю.

 

Картинки по запросу "Як вилікувати людину від алкоголю: сучасні методи та основна схема подолання залежності""

 

                                                    Кодування та гіпноз

 

Кодування, гіпноз використовується вже досить довгий відрізок часу. Це не новий метод, але останнім часом він набув великої популярності через свою, на перший погляд, простоту та швидкість.

Здається, приходить людина до лікаря та після його «чарівних» слів одразу відмовляється від оковитої. А насправді, зась! Як і в більшості випадків, це не магія та чарівна пігулка.

Мало хто згає про те, що й самі фахівці медичної галузі кажуть, що кодування – це лише «формальність», яка допомагає людині змінитися. Так, після процедури, кожен залежний обирає для себе один із трьох шляхів:

 1. Під час перерви, спровокованої кодуванням, займатися самовдосконаленням та покращенням якості свого існування.
 2. «Розкодуватися», адже таке положення речей зовсім не влаштовує.
 3. Чекати закінчення дії процедури, щоб знову відчути задоволення від «солодкого» сп‘яніння.

Також, варто зазначити, що дану маніпуляцію можна проводити лише для тверезих людей з ремісією в середньому хоча б один тиждень. Та, у довірених, справжніх, кваліфікованих фахівців саме цієї галузі!

Підшивка, або введення препаратів-блокаторів

Як і з попереднім методом, підшивка – така собі вимушена перерва. Різниця лише в тому, що в попередньому випадку здійснюється вплив на підсвідомість, а в даному – конкретно на організм.

В чому ж суть? Під шкіру алкоголіка вживляються спеціальні препарати-блокатори, котрі при взаємодії з етанолом дають небезпечні побічні реакції. Аж до смерті чи серйозних ускладнень, які завжди потребують негайної госпіталізації.

Такий спосіб заснований більше на страху, а не бажанні змін та доволі часто здійснюється під примусом рідних та близьких. Але, звичайно, в разі рішення самої людини, він приносить потрібний ефект.

Звичайно, присутні й певні протипоказання:

 1. Здійснення процедури у стані алкогольного сп‘яніння чи абстиненції.
 2. Пізні стадії недуги.
 3. Паралельне вживання наркотиків.
 4. Інфекційні, психічні чи соматичні хвороби.
 5. Вагітність.

Підшивка потребує також підтримки у вигляді спеціалізованих груп, психологів або реабілітаційного процесу. Адже, окрім страху потерпати від побічних реакцій блокаторів, знову ж таки, та усунення певних фізичних реакцій, вона майже нічого алкозалежному не дасть.

Якщо у вас залишилися запитання щодо теми «як вилікувати людину від алкоголю: сучасні методи та основна схема подолання залежності», ви можете звернутися за номером, вказаним на сайті та безкоштовно проконсультуватися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *