Які стадії розвитку наркозалежності?

Які стадії розвитку наркозалежності? Як саме вона поглинає у свої цупкі пастки? Наскільки швидко прогресує? Безумовно, однакових відповідей ніхто вам не дасть. Оскільки, кожен випадок індивідуальний. Але… Існує давно відома «схема», по котрій рухається кожен, хто став на шлях «пластмасового» задоволення.

Перші спроби, або «рожевий період»

Кожен залежний з трепетом, любов’ю та водночас ненавистю згадує ті перші рази вживання наркотику… Коли все здавалося під його владою, можливим, досяжним. Ніщо не могло зупинити та весь світ був біля його ніг…

Ці «невинні» спроби ще не приносять ніяких проблем. Наче все на своїх місцях, та навіть краще:

 1. З’явилися нові друзі.
 2. Покращилася працездатність.
 3. Додалися фарби у життя.

Ніщо наче не передбачає біди, але… Якщо людина втягується все далі й далі, «рожевий період» припиняє бути рожевим… Та, зараз не про це.

Особливістю даної стадії є те, що вона ще дає людині вибір… Тобто, залежний ще може самостійно відмовитися від наркотиків та більше до них не повертатися. І, в декотрих випадках, так і відбувається. Хоч і, на жаль, не так часто, як хотілось би.

Експериментальна стадія

Після попереднього етапу настає наступний – експериментальний. Тобто, куштування однієї речовини, часто переходить у бажання «дізнатися на смак» інші. Особа намагається знайти свій «ідеальний» наркотик, тому може поводити себе дуже небезпечно, наприклад, змішуючи різні його види в неконтрольованих кількостях.

На щастя, ця стадія теж дає можливість швидкого завершення, але… Водночас вона дуже підступна… Своїми «дослідженнями» можна накликати на себе невиправну біду. Доволі часто такі «забавки» призводять до:

 1. Смерті.
 2. Каліцтва.
 3. Психічних розладів.

Тому, хоч і в теорії це такий собі «перехід» до хвороби залежність, на практиці іноді виходить зовсім інакше… До того ж, у людини вже можуть з’являтися «невеличкі» проблеми на роботі, в сім’ї, навчанні. Та, через «замилений» наркотиком погляд вона не може пов’язати це із вживанням.

 

Картинки по запросу "Які стадії розвитку наркозалежності?""

     

                                                                                         «Доза кожного дня»

Коли експерименти завершились та вибір наче зроблено, починається регулярне вживання. Мало не кожного дня. Споживач сам починає надавати перевагу дозі наркотику та поглинається у залежну поведінку. Яка, у свою чергу, починає стрімко розвиватися. Наче спусковий курок, вона провокує наступні процеси:

 1. Втрата контролю.
 2. Нехтування життєвими цінностями.
 3. Виникнення психологічної залежності…

Особа починає вважати наркотик за норму. Їй стає тяжко спілкуватися, розв’язувати свої проблеми, почувати себе «повноцінною»… Наркотик поглинає її та робить слабкою та безхребетною щодо себе…

Фізична залежність та вагомі проблеми

Фізична залежність обов’язково «приходить у гості» до кожного залежного, який пройшов через усі попередні стадії та повністю поглинувся вживанням речовини. Одного прекрасного дня, відмовившись від вживання, він відчуває нестерпні для нього страждання:

 1. Жахливий біль у суглобах.
 2. Повна втрата енергії.
 3. Нескінченна застуда.
 4. Безсоння, яке просто зводить з розуму…

Все це називається «ломка». За вживання різних наркотиків вона переноситься по-різному. Але… Зміст один: людина починає розуміти, що вона не може, у буквальному розумінні, жити без речовини. Повністю ув’язнена нею, вона перетворює своє життя на існування, яке можна доволі просто описати: ломка, пошук наркотику, вживання, і знову все по колу…

Звичайно, окрім цього, доводиться потерпати й від інших неприємностей:

 1. Напружені відносини з «домашніми».
 2. Втрата довіри від оточення.
 3. Зниження працездатності та можливості підтримувати та утримувати себе.
 4. Набуття «букету» хвороб, наприклад: ВІЛ, СНІД, гепатит тощо…

Навкруги залежного все починає руйнуватися… І, доволі часто, саме ця стадія змушує його сказати «досить, так більше продовжуватися не може». Хоча, не виключена й відмова визнавати свою хворобу навіть попри ряд тривожних сигналів та величезної кількості, здається, невирішальних проблем…

У підсумку хочеться сказати, що наркозалежність – це неперервний процес. І тому, помітивши хоча б якісь її ознаки, необхідно звертатися по допомогу та обирати окремі стратегії боротьби з нею для кожного окремого етапу!

Сподіваємося, ми доступно пояснили вам тему «які стадії розвитку наркозалежності». У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся за номерами, вказаними на сайті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *